Doprava z letiště do Říma

Jak se dostat z letiště do Říma? Autobusem, vlakem nebo taxíkem

Znáte rčení, že všechny cesty vedou do Říma... My vám poradíme konkrétně.  

Doprava z letiště Fiumicino (FCO)

Oficiální název je Letiště Leonarda da Vinciho Řím-Fiumicino, leží asi 30 km od Říma a má tři terminály. Informace, které uvádíme, jsou platné k červnu 2013.

  • Doprava z letiště do centra přímým vlakem: Nastupte ve stanici Fiumicino a jeďte vlakem Leonardo Express do stanice Termini Station, zabloudit nemůžete, vlak nikde jinde nezastavuje, za jízdu zaplatíte 14 eur v jednom směru a pojedete 35 minut, vlak odjíždí každou půlhodinu, k nástupišti se dostanete pohodlně chodbou z terminálu.
  • Doprava do centra vlakem s přestupy: Můžete jet linkou FR1 na trase Fiumicino–Sabina, vlak zastavuje v hlavních římských železničních stanicích (Tiburtina, Tuscolana, Ostiense, Trastevere), jede zhruba každých 15 minut, o svátcích každou půlhodinu, cena je 8 eur.
  • Doprava z letiště autobusem: Modré autobusy společnosti Cotral stojí u Terminálu 2, sledujte označení Regional Bus Station, zastavují ve stanicích Piazza dei Cinquecento, Roma Tiburtina Station, Cornelia Station u trasy metra A, Eur-Magliana Station u trasy metra B. Cesta trvá zhruba 55 minut, jízdenky je možné koupit v předprodeji a v jednom směru stojí 5 euro.
  • Doprava taxíkem: Taxíky najdete u Terminálu 1, 2, 3 a 5, podle dostupných informací by vás cesta například na Stazione Tiburtina měla stát 55 eur, na letiště Ciampiono stojí jízda taxíkem zhruba 50 euro, na Porto di Civitavecchia zhruba 120 eur.

Doprava z letiště Ciampino (CIA)

Ciampino je obec na jihovýchod od Říma, na letiště přilétají hlavně nízkorozpočtové společnosti. 

  • Doprava autobusem: Pro dopravu do Říma doporučujeme využít autobus, linku provozuje například společnost Atral, jednosměrná jízdenka stojí 3,90 eur, zpáteční 6,90 eur, autobus jede do stanice Roma Termini, nebo můžete cestovat s jinými firmami – například Cotral, Sit, Terravision nebo Schiaffini.
  • Doprava taxíkem: Taxíky najdete hned u vchodu, cena jízdy Ciampino–Stazione Tiburtina je podle dostupných informací zhruba 35 eur.