Až vás unaví antika, vydejte se do zahrady plné růží

V zahradě kousek od Kolosea rozkvete na tisíc růží

Řím, to je pořádná dávka mumraje, chaosu, hluku, lidí, Antiky a památek. Až si budete chtít odpočinout, vydejte se do půvabné růžové zahrady Roseto di Roma, najdete ji jen pár kroků od Kolosea a za vstupné nic neplatíte. Ideální je letět do Říma v době, kdy keříky růží bohatě kvetou a zahrada je otevřena – tedy od dubna do června.

Číst více

Jaký je asi Řím v noci?

Vydejte se v noci do Colossea

Po celé léto je možné v Římě navštívit Colosseum mimo klasické návštěvní hodiny - za tmy. Pod doprovodem průvodce se dozvíte vše o dobrodružné historii jedné z nejznámějších památek Říma. Letenky do Říma si můžete rezervovat na Letušce.

Číst více

Silvestr v Římě

Tip na kluby v Římě, kde se dá oslavit Silvestr

"Co budeme dělat na Silvestra?" Každoroční otázka, která padne jistě v každé domácnosti. Zkuste to letos jinak, letenky do Říma stojí pár stovek, zkuste vyrazit do italské metropole. Ať už dáváte přednost přeplněnému klubu či oslavám na jednom z římských náměstí, Silvestr v Římě bude jistě nezapomenutelný. 

Číst více

Vánoční trhy v Římě

Výlet a nevšední nákupy? Vydejte se do Říma na vánoční trhy

Baví vás vybírat pro své blízké originální dárky? Máme pro vás tipy na vánoční trhy v Římě, kde se dá sehnat leccos zajímavého. Jedná se o prodejní místa, kam směřují zákazníci, kteří mají rádi starožitnosti, výrobky šperkařů, oděvních návrhářů a bytových designérů.

Číst více

Rome Film Festival 2014

Řím hostí filmový festival. Diváky čeká 16 premiér

Pokud jste fanoušky filmu, jistě s napětím očekáváte, jaké novinky představí filmoví tvůrci na filmovém festivalu v Římě. V letošním roce se koná devátý ročník. Itálie má velkou přehlídku filmů i v Benátkách, přesto festival do Říma přiláká tisíce diváků. Mohou se těšit na 16 světových premiér. Pokud máte levné letenky do Říma, můžete projekci filmů navštívit, akce se koná 16. – 25-. října 2014.

Číst více

Kam do baru v Římě

Na pivo v Římě? Sedněte si pod strom v Tree baru

Máte letenky do Říma a chystáte si seznam památek a podniků, které chcete navštívit? Máme pro vás tip na místo, které dělá čest svému jménu – Tree bar je podnik ukrytý pod zelení, kde jsou hosté rozeseti po širokém okolí. Sedí na zídkách, trávě, pod větvemi... Podle dostupných recenzí je atmosféra tohoto místa jedinečná. Kromě jídel a nápojů můžete přijít i na "ochutnávku" hudby a výtvarného umění či mluveného slova. Na webu nás zaujal neobvyklý slogan "Máme rádi pondělí" – upozorňuje na to, že právě v tento den sem můžete přijít na večerní kulturní program, přes den je zavřeno.

Číst více

Výlet z Říma

Malý výlet do okolí Říma: Vlakem do Civita di Bagnoregio

Pokud jste si naplánovali dovolenou v italské metropoli, možná oceníte malý cestovatelský průzkum za hranice města. Kouzelný výlet si můžete udělat vlakem z římského nádraží do historického městečka Civita di Bagnoregio. Pojedete asi 120 kilometrů severním směrem. Čekají vás toulky křivolakými ulicemi a úchvatný výhled do údolí. Město se pyšní bohatou historií, bylo založeno před více než 2500 lety. Toto kouzelné místo turisté teprve objevují, má tedy unikátní a spíše domáckou atmosféru. Letenky do Říma si můžete koupit na Letušce.

Číst více

Památky UNESCO v Římě

Které památky v Římě jsou v seznamu UNESCO? Téměř všechny

Do Říma se jezdí hlavně za památkami. A Řím je jimi proslulý. Dokonce natolik, že celé historické centrum Říma – s antickými památkami a budovami patřícími Svaté stolici – je pod ochranou UNESCO a patří tak právem ke světovému kulturnímu dědictví. Pokud patříte k cestovatelům, pro které je to silný impulz k návštěvě, vydejte se do italské metropole! Letenky do Říma si můžete rezervovat na Letušce. Podzim je k poznávání památek ideální čas, letní nápor turistů skončil a počasí je stále přívětivé.

Číst více

Via Giulia v Římě

Via Giulia – navštivte v Římě ulici porostlou břečťanem

Až vás omrzí turistický ruch kolem římských kašen a největších turistických atrakcí, vydejte se do starobylé ulice se zvláštní atmosférou a poetickým názvem – Via Giulia. V této podobě se zde nachází již od roku 1508, kdy ji navrhl papež Julius II. jako první počin moderní městské urbanizace. V období renesance byla první rovnou ulicí v celém Římě.

Číst více

Piazza Campo dei Fiori

Piazza Campo dei Fiori ˜– místo, které v Římě nesmíte minout

Italský temperament je nakažlivý. Pokud chcete poznat typickou tvář italské metropole, vydejte se na Piazza Campo dei Fiori. Na náměstí uslyšíte křik prodejců a můžete nakupovat spolu s Římany na trhu – květiny, ovoce, zeleninu, ryby. Tradiční trh zde funguje více než sto dvacet let. Připravte se však na to, že tržnice je i římskou atrakcí, zmínka o Piazza Campo dei Fiori je v každém turistickém průvodci a bude tu zřejmě nával.

Číst více